Дневниците на лозаризма

Дневниците на лозаризма

Дневниците на лозаризма

Blog Article



Засаждането на лозите може да се извършва през есента и през пролетта. Установено е, че при есенното засаждане се получава по-висок процент на прихващане и по-силен растеж на лозите през първата година, разказват пред Агрозона специалисти от Института по лозарство и винарство в Плевен.

Автор: Юлиана Стоичкова Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството.

Лозовите насаждения обикновено се правят през есента (но понякога и пролетта), защото шансът за прихващане е по-висок и има вероятност за по-добър растеж на лозите през първата година.

Апликативната дејност на Институтот се состои во контрола на овошен и лозов посадочен материјал, контрола и испитување на

Полезно  ПлевелиБолестиНеприятелиКарантинаБио ЗемеделиеБио КонтролГОРИСЕЛЕКЦИЯХРАНИ агро практикиЗЪРНОПРОИЗВОДСТВОТЕХНИЧЕСКИ КУЛТУРИЗАЛЕНЧУКО ПРОИЗВОДСТВООВОЩАРСТВОЛОЗЕБИО АГЕНТИАгро ПрогнозаВИЗУАЛНА ДИАГНОСТИКА

По дисциплината „Ампелография“, студентите  получават информация за значението, ботаническата и стопанска класификация на сем.

Веднъж инсталирана, системата може да се ползва В ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА ГОДИНИ.

Въпреки това обаче добре му се отразяват в близост засадените копър, босилек или ягоди.

Одделението за лозарство работи на постојана интродукција и колекционирање на автохотните, регионалните и интернационални сорти винова лоза и ги проучува нивните агробиолошки и технолошки својства во различни лозарски реони со цел да се подобри сортиментот во државата.

Те трябва да са старателно подбрани, устойчиви, но и подходящи за контакт с храни и напитки. В противен случай се създават предпоставки за влошаване нивото на продукцията и проблеми с цялата реколта.

Ароматът на вината розе тук се характеризира с червени горски плодове и костилкови плодове. Вкусът е ефирен, лозарство заоблен, с апетитни акценти на къпина и зряла череша. Финалът е топъл, леко тръпчив, с изразена свежест.

Иска се да осигурите хранителна, въздухопроницаема (добре аерирана) и структурна почва.

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. Од позначајните трпезни сорти во овој период се: чауш, црвен и црн валандовски дренок, бело зимско, кончанка и др.

Засаждането на лозата може да се извърши по няколко начина: в ямки, със садило, с хидробур, чрез отваряне на бразди, с посадъчна машина и др.

Report this page